Ознака: состав

Кулинарство

Солена торта – најдобро летно освежување! Кога ќе ја направите нема да престанете да јадете

Ако не сте љубители на благо, ви претставуваме совршен рецепт за вкусна солена торта за сите прилики. Состојки: – бел тост леб; – руска салата; – шунка; – крем сир; […]

Живот

Состав на средношколец го раслака регионот: Сонувам за полн ладилник, а за појадок немам ништо!

Писмената задача на едн средношколец ја замолкна цела Србија на момент. Ученик од средното Угостителско училиште одговараќи на тема за писмена задача по српски јазил „Стојам на страна и набљудувам“, […]