Ознака: СОСТАНОК Г7

Вести

Состанок на Г-7: САД ветија поддршка на светската трговија

Министерот за финансии на САД Стивен Мначун вети поддршка на светската трговија, изјави денеска на состанокот на министрите за финансии и гувернерите на централните банки на земјите од Г-7 во […]