Ознака: состојбата на Балканот

Вести Свет

Уставните измени се наметнати со уцени и поткуп, тврди Лавров

Додека Ципрас е во посета на Москва во интервју за грчкиот весник „Ефимерида тон синдактон“ рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров изјавува дека состојбата на Балканот предизвикува немир. Како […]