Ознака: состојбата на патиштата

Вести

Сообраќајот без застои, опасност од одрони

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) во утринскиот извештај за состојбата на патиштата.АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и […]