Ознака: состојбата

Македонија

Состојбата на јужната граница се следи, подготвени сме и за поголем притисок, тврди Шеќеринска

Денес вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска изјави дека ја следат состојбата со мигрантите на јужната граница и дека се подготвени да се соочат и со зголемување на притисокот. Одговарајќи на […]