Ознака: состојба на патиштата

Вести

Состојба на патиштата- особено бидете внимателни на овие патни правци поради изведување на градежни работи

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, освен на осојничавите места каде коловозите се влажни. Виадукт Трејд известува дека денес (20.02.2019) ќе се изведуваат градежни активности на […]

Вести

Каква е моменталната состојба низ патиштата ширум Македонија?

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, додека слаб снег провејува на Попова Шапка, […]

Вести

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Еве каква е состојбата на патиштата низ Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози.Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за […]

Вести

На граничните премини нема подолги задржувања

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) во вечерниот извештај за состојбата на патиштата.Сообраќајот на државните патишта се […]

Вести

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Сообраќајот по наместа влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците, како што соопшти, […]

Вести

Важна вест за сите возачи

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, […]

Вести

АМСМ со важна вест за возачите

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози.Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница […]