Ознака: состојба на патишта

Вести

Важни информации за сите кои денес ќе минуваат низ македонските патишта

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за […]

Вести

ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО: Еве каква е состојбата на патиштата во Македонија

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – […]

Вести

АМСМ со предупредување

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови по наместа влажни коловози. Поради ниските температури наместа е можна појава од голомразица.Во клисурите и усеците можна е појава на помали […]

Вести

Сообраќајот на патиштата се одвива во зимски услови,возете внимателно

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови, по претежно влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на Македонија пат. […]

Вести

Возачи, внимавајте: Еве каде врне снег во моментов!

Врнежи од слаб снег има на Стража, Маврово, Буково, Плетвар и Пресека. На планинскиот превој Ѓавато врнежите се со среден интензитет, соопшти Автомото сојузот на Македонија во извештајот за состојбата […]

Вести

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива без забрани

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива без забрани по наместа влажни коловози.Авто мото сојузот на Македонија препорачува внимателно возење особено низ клисурите. На оние места каде се изведуваат градежни […]

Вести

Сообраќајот во Македонија се одвива без забрани: Временски забрани на само неколку патни правци

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози, со временски забрани на неколку патни правци.АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување […]