Ознака: состојба на подготвеност

Вести

Воведена е состојба на подготвеност: Во Калифорнија се очекува силен земјотрес

Жителите на северна Калифорнија се во состојба на подготвеност до вторник поради зголемена можност од силен земјотрес, соопштија официјални лица.– Такви предупредувања обично се соопштуваат еднаш или двапати годишно, изјави […]