Ознака: состојка

Кулинарство

Тајна состојка за највкусната салата од краставица: Цело лето ќе ја правите вака!

Свежите краставици се служат како освежителен и крцкав елемент со разни јадења, особено со добро зачинетиот. Тие одат одлично со сосови базирани на јогурт, и ќе бидат одлична намирница за […]