Ознака: состојки

Кулинарство

Поздрави палачинки од овие не постојат! Бананата е главната состојка, а децата ги обожуваат за појадок!

Поздрави палачинки од овие за кои пишуваме денеска – нема. Нивната главна состојка ќе ве натера уште повеќе да ги сакате. Состојки: – 100 гр. овесни снегулки – 100 гр. […]

Кулинарство

Гладни сте, а немате доволно време? Паста од само 3 состојки и зачини по вкус – готова за 15 минути!

Оваа комбинација со посебно избрани шпагети е навистина одличен избор на храна во сите сезони. Се користат капелини – ултра тенки шпагети што малку потсетуваат на нудли. Се варат само […]

Кулинарство

Мезе на кое нема никој да му одолее: солени корпи со ајвар

Доколку (по некое чудо) ви се наоѓа уште некоја неотворена тегла ајвар дома, време е да ги направите овие вкусни, солени корпи полнети со т.н. „македонски кавијар“. Интересно е што […]

Живот

Природен антибиотик кој ги убива сите инфекции! Сите состојки ги имате во кујната, а после ова заборавете на болест!

Смесата е многу ефикасна и има ефекти на природен антибиотик, а состојките се лесно достапни. Состојки: – 700 мл. домашен јаболков оцет; – 1/4 ѓумбир; – 1/4 лук; – 2 […]

Нега и убавина

Три моќни и евтини состојки кои треба веднаш да ги додадете во вашиот крем за лице

Козметиката станува сè поскапа, а списокот со состојки во кремовите станува сè подолг и сè понејасен! Па вие се прашувате што сè содржи вашиот крем за лице. Решете ги сите […]