Ознака: СОС детско село

Издвојуваме

Голема донација на „Бимилк“ за децата од СОС Детско село по повод Светскиот ден на млекото

По повод 1 јуни, Светскиот ден на млекото,  „Бимилк“ организираше голема забава исполнета со  повеќе заеднички активности со децата згрижени во хуманитарната организација СОС Детско село. На настанот беше најавена […]

Локална самоуправа

Трајановски го посети СОС детското село

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски денеска /20.12.2016 година, вторник/ го посети детското СОС село.Оваа посета градоначалникот Трајановски традиционално ја прави во пресрет на новогодишните и божиќните празници, каде на […]

Издвојуваме

Со купување новогодишни украси од Скопје Мериот Хотел, донирате за децата од СОС Детско село

Децата од СОС Детско село заедно со Скопје Мериот Хотел, изработија автентични и уникатни новогодишни украси кои ќе бидат наменети за продажба и донирање. Како гости на Скопје Мериот, во […]

Издвојуваме

Хуманитарна акција на студентската организација ESTIEM LG Skopje за децата од СОС Детско село

Студентската организација ESTIEM LG Skopje ги претставува студентите од Машинскиот Факултет во Скопје.Во досегашниот дел од постоењето на организацијата се направени голем број на хуманитарни акции, па така и оваа […]

Црна хроника

Исчезната штитеничка од СОС Детското село

Малолетна штитеничка на СОС Детското село вчера била пријавена за исчезната.Д.А.(43) вработен во СОС Детско село-Скопје вчера во Полициската станица Чаир пријавил дека на 17 јуни во непознат правец се […]