Ознака: сос од домати

Кулинарство

Шпагети во сос од домати со босилек и свински, чаден пршут

Состојки 500гр шпагети кај мене интегрални , сол, вода 1-1,3 кгр црвени домати 2лажици маслиново масло 1/2 главица сецкан кромид 1 рака босилек 1лажиче сол 1/2лажиче шеќер 1/2лажиче свежо мелен […]