Ознака: сос од печурки

Кулинарство

За денешниот доручек избираме едноставна и брза палента со сос од печурки

Ќе ви требаат само неколку состојки за да го подготвите овој едноставен рецепт, а можете да го послужите со вашата омилена сезонска салата. Ќе ви требаат: 300 гр палента 250 […]

Кулинарство

Ориз со говедско месо во сос од печурки и црвено вино е примамлив ручек

По празничното готвење, малку луѓе имаат волја да поминат часови на шпорет и да подготвуваат комплицирани оброци. Ако немате идеја што да подготвите за ручек, и барате нешто брзо, вкусно […]

Кулинарство

Ориз со говедско месо во сос од печурки и црвено вино е примамлив ручек

По празничното готвење, малку луѓе имаат волја да поминат часови на шпорет и да подготвуваат комплицирани оброци. Ако немате идеја што да подготвите за ручек, и барате нешто брзо, вкусно […]