Ознака: Сотир Костов

Вести

Вчера не беше нападнато само ВМРО-ДПМНЕ, вчера беше нападната и загрозена демократијата во Република Македонија

Од првиот ден со сомнeжи гледав кон нејзината професионалност, објективност, а да не зборувам за нејзиното отсуство на стручен капацитет и професионален кредибилитет. Таа вчера тоа и го докажа. Таа […]

Вести

Костов за РСМ: Вака ли Заев ќе донесе живот во Македонија?

Вака ли Заев ќе донесе живот во Македонија? – прашува политичкиот аналилитичар Сотир Костов. За предлозите за министри во наовата влада, тој вели дека ова е враќање во 2001-та година.Сите […]

Колумни

За балканскиот мегаетникум во кабинетот на Талат Џафери

Денес, драги мои читатели, како што вели големиот Македонец Ефтим Kлетников, требаше да пишувам за необјективноста на еден електронски медиум. Тој медиум на крајно тенденциозен начин, веќе подолго време известува […]

Вести

Костов: Прво се пееше химната на Албанија, а потоа противуставно беше избран новиот спикер- Што е тоа? Тоа е државен удар

Во четвртокот се случи противуставна акција на политичарите кои сакаат да ја преземат власта. Во храмот на демократијата се пееше химната на Република Албанија, а потоа противуставно и на нелетимен […]