Ознака: Софија Куновска

Македонија

Куновска: Ја разрешивте Викторија затоа што она не ви ги прифаќаше ургенциите за вработувања?

Актерката и поранешна пратеничка на СДСМ Софија Куновска на својот Фејсбук профил се приклучи на критиките кои следат откако премиерот Зоран Заев соопшти дека со разрешувањата ќе биде опфатена и директорката на […]

Живот

Софија Куновска: Мал писмен придонес до ЦО на СДСМ

Мал писмен придонес до ЦО на СДСМ Заев: Пораките од граѓаните се јасни, арогантните, недостапните и неуспешните ќе заминат од функциите. Граѓаните: Не се тие нашите пораки. Отсуството на правна […]

Македонија

Куновска: Зошто секојдневно покажувате дека сте полоши од најлошите?

Поранешната пратеничка од редовите на СДСМ и познатa актерки, Софија Куновска ја обвини Владата дека по толку анализирање само ова го смислиле, додавајќи дека немаат ниту идеја, ниту храброст. “Ќе […]

Македонија

Софија до Радмила во прво лице еднина – за женските прашања

БИТКА – ЖЕНИ ВО ПОЛИТИКАТА ИЛИ ПРИМЕНЕТО ФОЛИРАЊЕ Го поздравувам ставот на Шекеринска во кој „жали што сė уште се прашуваме дали е време за жена претседател на Македонија” и […]

Uncategorized Македонија

Кили ја има точната реплика за Шеќеринска

Актерката Софија Куновска, поранешен висок функционер во СДСМ, претседател на Градската организација на партијата, функција која ја напушти поради револт од „аграрните” политики кои почна да ги води партијата, со […]

Вести

Заев се откажува од Жерновски, го сака Богдановиќ, Kуновска може да им ги помати сметките на двајцата?

Поделеност во Социјалдемократскиот сојуз за тоа кој ќе биде кандидат за градоначалник на општина Центар на претстојните локални избори. Според информациите до кои дојде „Дневник“, на едната страна на приказната […]

Вести

Колкумина во СДСМ знаат што има во пакетчето до Мала Речица?

Согласно високите стандарди за демократија, колкумина во СДСМ знаат што има во пакетчето до Мала Речица?, прашува на својот ФБ профил проанешната пратеничка од СДСМ и екс претседателка на Градската […]