Ознака: Софија Лорен

Магазин

Со ова предјадење Софија Лорен ги излудувала мажите: Се подготвува брзо и лесно, а љубителите на печурки ќе се воодушеват

Посилниот пол никогаш не останува рамнодушен на италијанската актерка, а многумина велат дека љубовта влегува преку уста, па така најголемите заводнички најчесто се добри и во кујната. Пробајте ги прочуените […]

Сцена

Најубавата жена на сите времиња изгледа прекрасно и на свои 84 години

Една од најубавите актерки на сите времиња Софија Лорен, повторно ќе ја гледаме на филмското платно иако оваа дама одамна се повлече од шоубизнисот. По цела деценија пауза, 84-годишната Софија […]

Живот

Животни лекции од најфаталната италијанка: “Очите не се убави ако не плачат”

Богатото животно искуство на познатата италијанска глумица, но и тешкото детство, се причините за најубавите мисли за животот изјавени од неа. Софија Лорен има што да каже, а ова се […]