Ознака: соце

Вести

Какво време не очекува викендов?

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, претежно во западните и југоисточните делови. Ќе […]