Ознака: социјална мрежа

Вести

По неколку недели работа згасна социјалната мрежа на Трамп

Социјалната мрежа на поренашниот претседател на САД, Доналд Трамп, пуштена во употреба минатиот месец откако тој беше баниран од Твитер и Фејсбук повеќе не работи, јави денеска Вашингтон пост. Џејсон […]

Технологија

Пристигна нова социјална мрежа која нема цензура и дозволува голотија

Инстаграм има многу строги правила кога станува збор за објавувањето,а токму тоа го искористиле авторите на социјалната мрежа со адреса Buttrcup.com. Buttrcup е социјална мрежа без цензура, како што тврдат […]

Технологија

Најуспешна македонска социјална мрежа која стана хит меѓу младите

Buzz е најуспешната македонска социјална мрежа со преку 30.000 корисници, од кои сите се студенти или средношколци во Македонија и Србија.Апликацијата функционира како локален билборд, каде се прикажуваат најновите објави […]

Технологија

Или Фејсбук е хакнат или…некој се „начукал“!

Корисниците на оваа социјална мрежа слатко се изнасмејаа.Корисниците на социјалната мрежа се изначудија кога на официјалната страница беше објавен неразбирлив статус, од кој е очигледно дека некој стискал каде стигне […]