Ознака: социјални работници

Вести

ВМРО- ДПМНЕ: СДС нема капацитет да направи нешто за социјалните работници

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение реагираше на денешната изјава на Мила Царовска од СДСМ оценувајќи дека е срамно и лицемерно оваа партија да зборува за социјалната заштита затоа што во времето кога […]