Ознака: сочи

Вести

ВИДЕО: Невреме со библиски размери го погоди рускиот град Сочи

Страшно невреме кое донесе бранови со висина до пет метри, го погоди рускиот град Сочи, па олимпиското село во ова место е претворено во огромен базен.Објавените снимки на интернет прикажуваат […]