Ознака: Сочна тава зеленчук

Кулинарство

Сочна тава зеленчук

Приготвување: Загрејте големо тенџере со маслиново масло. Ставете ги лукот, кромидот, печурките и соја сосот. Промешајте и динстајте 5 минути. Сега додадете ги морковите, целерот, компирите, леќата, рузмаринот, дафиновите листови, […]