Ознака: сочни

Кулинарство

Еве како да направите прави, домашни ванилици: Сочни, меки и полни со џем!

За виенските ванилици се тврди дека настанале по англиски рецепт! Она што е сигурно е дека ова се совршени мали колачиња, омилени на ‘половина свет’. Состојки: – 250 гр. путер […]

Кулинарство

Женските лубеници се секогаш посочни и послатки

Нема поголемо разочарување од она кога сакаме вкусна и сочна лубеница за разладување, особено на вакви горештини, а дома не дочекува нешто со вкус на тиква.За да одберете сочна лубеница, […]