Ознака: сочно пилешко

Кулинарство

Само треба да го пробате овој рецепт за сочно пилешко со маслинки и лимон

Пред употреба, задолжително исплакнете го солениот лимон со остатокот од солта и обрнете внимание на дозата бидејќи киселината не исчезнува толку лесно Ќе ви требаат: 5 чешниња лук ¼ лажичка […]