Ознака: сочувство

Македонија

Сочувство од претседателот Иванов

Жалење и сочувство до семејствата на загинатите во ужасната несреќа која вчера се случи на автопатот Скопје-Тетово, изрази претседателот Ѓорге Иванов. -,Со длабоко жалење и тага ја примив веста за […]

Вести

Димитриев испрати писмо со сочувство до премиерката на Обединетото Кралство Тереза Меј

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев, по терористичкиот напад во Лондон, испрати писмо со сочувство до премиерката на Обединетото Кралство Тереза Меј.– Со огорченост, вознемиреност и тага ја […]

Вести

Телеграми со сочувство до Москва за падот на рускиот авион во Црно Море

По повод денешното уривање на рускиот воен авион Ту-154 во источниот дел на Црното Море во близината на Сочи, при што загинаа сите 93 патници и членови на екипажот, телеграми […]

Вести

Писмо со сочувство од министерот Јолевски до израелскиот народ

На денешната средба со израелскиот амбасадор во Република Македонија, Дан Оријан, министерот за одбрана Зоран Јолевски, му предаде писмо за сочувство до министерот за одбрана на Израел, Авигдор Либерман и […]

Вести

Телеграма со сочувство од Димитриев до италијанскиот премиер Ренци за настраданите од земјотресот

Претседателот на Владата на Република Македонија, Емил Димитриев упати телеграма со сочувство до италијанскиот премиер Матео Ренци за настраданите во силниот земјотрес што го погоди централниот дел на Република Италија.- Со […]

Вести

Вељаноски со сочувство до Бартолон

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски испрати писмо до својот колега, претседателот на Националното Собрание на Француската Република, Клод Бартолон во кое изразува сочуство за жртвите во терористичкиот […]

Вести

Сочувство од Димитриев до францускиот премиер Валс

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев испрати телеграма со сочувство до францускиот премиер, Мануел Валс и до семејствата на жртвите во терористичкиот напад во Ница.– Со згрозеност ги […]

Вести

???????? ?? ????????? ?? ????? ? ????

Целокупната македонска јавност во шок, со згрозеност и со огромна тага ја прими веста за терористичкиот акт кој доцна синоќа се случи во градот Ница. Дозволете ми да го изразам […]