Ознака: Сочуство

Вести

МЗТ Скопје со сочуство до семејството на Никола: Вечно ќе се сеќаваме на неговиот секогаш ведар лик

17-годишниот Никола Христовски е жртва на вчерашната физичка пресметка во населбата Ново Лисиче. Ова момче беше дел од младиот тим на МЗТ Скопје. Од таборот на тимот од Аердром на […]

Вести

Сочувство од Димитриев до британскиот премиер Меј

Претседателот на Владата на Република Македонија, Емил Димитриев по повод терористичкиот чин во Манчестер, испрати писмо со сочувство до премиерката на Обединетото Кралство, Тереза Меј.– Со згрозеност, вознемиреност и тага ја […]

Вести

Сочувство од папата Франциск за настраданите во поплавите

Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи соопшти дека папата Франциск преку државниот секретар кардинал Пјетро Паролин испрати телеграма до скопскиот бискуп Киро Стојанов, со која изразува сочувство […]