Ознака: соја

Живот

Зошто сојата е храна која задолжително треба да ја вклучите во своето мени?

Сојата е храна што задолжително треба да ја вклучите во своето мени, особено оние од вас кои се занимаваат со спорт, бремените и луѓето изложени на секојдневен стрес и напорна […]

Нега и убавина

Многумина го користат ова масло, а поштетно е и од шеќерот и од мастите

Иако течната состојка која ги предизвикува овие промени не е сè уште откриена, научниците препорачуваат намалување на неговата количина во исхраната. На Калифорнискиот универзитет „Riverside“ спроведено било истражување на глувци […]

Живот

Вегетарјанци внимавајте овој продукт ја уништува спермата!

Научниците откриле дека природниот состав на сојата а посебно тофуа може да предизвика губење на плодноста кај машките , пишува “Дневно“Вегетерјанството и веганството стануваат се пополурани  видови на исхрана . […]

Живот

Му пораснале гради од секојдневна навика на многу луѓе!

Сидни Велингтон, 54-годишен Британец ја тужи локалната компанија за производство на млеко од соја откако открил драматични промени на своето тело.Тој пиел млеко од соја интензивно во последните неколку месеци […]