Ознака: Сојузна Република Германија

Вести Македонија

Денес и утре во посета доаѓа и германскиот министер за надворешни работи

На покана на министерот за надворешни работи на Р. Македонија, Никола Димитров, во посета на земјава денес и утре доаѓа министерот за надворешни работи на Сојузна Република Германија, Хајко Мас. […]