Ознака: со Македонија

Свет

Одложувањето на преговорите со Македонија може да има драматични последици, тврди Хан

Одложувањето на почетокот на преговорите на Северна Македонија и Албанија со ЕУ би можело да донесе „драматични последици“ за целиот регион, ги предупреди земјите членки на ЕУ еврокомесарот Јоханес Хан. […]

Вести Свет

НАТО е подготвен да го потпише пристапниот протокол со Македонија, вели Столтенберг

Штом биде имплементиран Преспанскиот договор НАТО е подготвен да го потпише пристапниот протокол со Македонија потсети генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг. Алијансата на министерско ниво ќе се состане во вторник и […]