Ознака: со мала

Вести Македонија

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Денес во Македонија времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Утринската температура […]

Вести Македонија

Времето сончево со мала до умерена облачност

Денес времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и топло. Ќе дува слаб до умерен западен ветер, особено изразен во западните делови. Попладне во планинските подрачја […]