Ознака: со Меркел и Макрон

Вести Свет

Тереза Меј ќе се сретне со Меркел и Макрон

Премиерката на Британија, Тереза Меј денес во Берлин ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел. Потоа во Париз ќе има средба и со францускиот претседател Емануел Макрон. Овие средби […]