Ознака: со метална шипка

Меѓународен фудбал

Вака изгледа Ејупи по нападот со метална шипка (ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ)

На социјалните мрежи хрватскиот прволигаш “Славен Белупо“, за кого сезонава настапува македонскиот интернационалец Музафер Ејупи, објави вознемирувачки фотографии од својот фудбалер, кој завчера беше нападнат во Копривница. “Нашиот играч Музафер Музо […]