Ознака: со мигранти и бегалци

Балкан Вести

Се преврте чамец со мигранти и бегалци кај островот Хиос во Грција

Грчката крајбрежна служба спасила 36 мигранти и бегалци, а по двајца се трага откако чамецот со кој се превезувале се превртел  во близина на островот Хиос. Бегалците и мигрантите со […]