Ознака: со мигранти

Свет

Кај Бодрум потона брод со мигранти, девет лица исчезнати

Во близина на турскиот град Бодрум во Егејско Море  потонал брод со мигрант. Девет лица се водат како исчезнати, а турската крајбрежна стража соопштила дека 31 од мигрантите биле спасени. Спасувачката […]

Македонија

Бегајќи од полиција со возило со мигранти излетал од патот

Вчера попладне во 17:20 часот од страна на униформирани полициски службеници од Полициската станица Неготино и униформирани полициски службеници од полициската станица за граничен надзор Михајлово, кај с. Миравци на […]