Ознака: со министрите

Македонија

Османи и Димитров на средби со министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ

Денес во Брисел вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров  ќе учествуваат на работниот појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ. Појадокот го организираат […]