Ознака: со Мицкоски и Иванов

Вести Македонија

Палмер намерно не се сретнал со Мицкоски и Иванов

Заменик-помошник генералниот секретар на САД, Метју Палмер денес оствари средба со премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи, Никола Димитров. Палмер во разговор со главниот и одговорен уредник на […]