Ознака: со оваа песна

Црна хроника

Семејството одлучи: Дувачкиот погребен оркестар ќе ја испрати Дивна Карлеуша со песна до вечниот дом

Дивна Карлеуша, мајката на пејачката Јелена Карлеуша, почина во својот стан на 61-годишна возраст, по долгата и тешка битка со болеста. Семејството на радиоводителката одлучи да ја испрати до вечниот […]