Ознака: со огнот

Балкан Вести

Гори пазарот во Тузла, пожарникарите се борат со огнот (ВИДЕО)

  Голем пожар изби денес на градскиот пазар во босанскиот град Тузла. Се уште не е познато дали има повредени. Како што пренесуваат босанските медиуми, огнот за кратко време зафатил […]