Ознака: со Орбан

Македонија

Заев немал средба со Орбан во Загреб

Одговорарајќи на новинарско прашањеп премиерот, Зоран Заев за време на Самитот на ЦЕИ во Загреб,  рече дека немал средба со унгарскиот премиер Виктор Орбан. Тој вчера присуствувал на вечерата што […]