Ознака: со Палмер и Бејли

Вести Македонија

Метју Палмер се сретна со Али Ахмети

Претседателот на Демократската унија за интеграции, Али Ахмети, денес во Скопје се сретна со заменик-помошникот на државниот секретар на САД, Метју Палмер. На средбата присуствувал и американскиот амбасадор во Македонија, […]