Ознака: со патни документи

Вести Свет

Груевски имаше документи, не го шверцуваа унгарски дипломати

На денешната прес-конференција унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто рече дека Груевски морал да премине преку три граници за да стигне до Унгарија, при што сите три преминувања биле целосно […]