Ознака: со пиштол

Македонија

Во охридско училиште се пукало со пиштол

Попладнево во охридската полиција било пријавено пукање од огнено оружје во Општинскиот електромашински центар “Св. Наум Охридски“, објави порталот “Охридњуз“. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски ја потврди информацијата, и […]