Ознака: со повисоки температури

Вести Македонија

Денес дождливо, од утре стабилно со повисоки температури

Времето денес ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на некои повисоки места и на планините од снег. Позастапени врнежите ќе бидат во југозападните делови. Утринската температура ќе се […]

Вести Македонија

Од понеделник нови врнежи од дожд и снег

Викендов во Скопје претпладне ќе биде облачно и магливо, а преку ден магливоста ќе се намалува. За разлика од изминатите денови температурата ќе биде во благ пораст. Во понеделник кон […]