Ознака: со повремен дожд

Вести Македонија

Претпладне облачно со повремен дожд, попладне разведрување

Времето денес во земјава ќе биде облачно со повремен дожд. Според Управата за хидрометеоролошки работи, изутрина ќе има зголемена облачност, а на југоистокот ќе има повремен дожд. Врнежите попладне ќе […]