Ознака: со полициска интервенција

Македонија

„Македонија-Блокира“ ги повикува Заев и Спасовски да се вразумат и да не провоцираат

„Македонија-Блокира“ најостро ја осудува вчерашната полициска интервенција со која беше спречена блокадата на патот Охрид-Струга кај село Мислешево, иако протестот беше уредно најавен во МВР во законски определениот рок. -Ова […]