Ознака: со полна брзина

Балкан

Со полна брзина влетал во трговски центар во Хамбург, деветмина повредени

Во германскиот град Хамбург автомобил со полна брзина удри во трговски центар, јавуваат локални медиуми. Девет лица се пренесени во болница, пишува “Хамбургер абендблата“. Зградата на трговскиот центар е евакуирана, а […]