Ознака: со постепен пораст

Вести Македонија

Деновиве претежно стабилно време со постепен пораст на температурата

Денес во државава времето ќе биде умерено облачно со ветер од југоисточен правец. Зголемена облачност ќе има во утринските часови, а веќе попладне облачноста ќе се намалува. Утринската температура ќе биде […]