Ознака: со починат патник

Црна хроника

Драма на скопскиот аеродром: Авион слетал со починат патник

Ноќеска половина час по полноќ на граничниот премин “Меѓународен aеродром-Скопје“ пристигнал авион кој сообраќал на релација Базел-Скопје и било пријавено дека во него имало лице кое не дава знаци на […]