Ознака: со предупредување

Вести Македонија

УХМР со предупредување за невремето кое доаѓа

Во Македонија времето денес ќе биде претежно облачно и нестабилно со врнежи од дожд, особено во западните делови. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец. […]