Ознака: со признавање

Балкан Вести

Ципрас го премина Рубикон со признавањето македонска нација, оцени Мицотакис 

Грчкиот опозициски лидер и претседател на “Неа демократија“, Кирјакос Мицотакис во интервју за “Дојче веле“, ја критикува владата на Алексис Ципрас поради признавањето на македонска нација. Мицотакис вели дека за него […]