Ознака: со природен гас

Свет

Земјотрес со јачина од 3,4 степени погоди област со природен гас во Холандија

Северниот холандски регион Гронинген, дом на една од најголемите европски области богати со природен гас, во средата изутрина го погоди земјотрес со јачина од 3,4 степени, објави холандскиот метеоролошки институт. […]